Our company
MARINE DIGITAL LTD.
Reg. 12952059, Kura tn 1a, 11218,
Tallinn, Estonia VAT: EE102274116
Work Inquiries
Interested in working with us?
w3b@w3b.ee
+372 56566181
Back

7 nõuannet, kuidas efektiivselt hallata ja hooldada WordPressi veebilehte aastal 2024. WordPressi hoolduse soovitused.

7 nõuannet, kuidas efektiivselt hallata ja hooldada WordPressi veebilehte aastal 2024. WordPressi hoolduse soovitused.

WordPressi veebilehe teeb tõeliselt edukaks selle aktiivne haldamine ja tugi; funktsionaalsuste, alla laetud teemade ja pluginate ning muude veebilehe osade korralik hooldus.

Jah, WordPressi veebilehe haldamine võib olla väga väsitav ja kurnav. See on kui test Sinu järjepidevusele ja tehnoloogia trendidega kaasas käimisele, mis võimaldab su veebilehte hoida turvalise ja stabiilsena. Oma veebilehte pidades on oluline, et Sul oleks sobiv plaan selle hooldamiseks, mille tulemusena hoiad veebilehte turvalisena ning parandad lehe funktsionaalseid võimalusi ning jõudlust.

Toome välja 7 WordPressi kodulehe hoolduse nõuannet, kuidas oma kodulehe hooldamisega ise hakkama saada, ilma teiste abita.

1. Sinu WordPressi veebileht peaks igal ajal olema ajakohane ja uuendatud.

Katsu oma veebileht alati uuendatud hoida. Olgu nendeks installeeritud WordPressi teemad või pluginad, või wordpress ise – uuenda neid pidevalt ja katsu neid hoida ajakohasena. WordPressi uuendatakse pidevalt ja nad on hiljuti lansseerinud 5.3 versiooni, et pakkuda oma kasutajatele uusi funktsioone ja tõsta turvalisust.

Kõik, mis selleks vajalik on, on külastada oma lehte iga kuu ja uuendada WordPress, teemad ja pluginad kõige ajakohasema versioonini. Lihtsaim variant seda meeles hoida on panna omale kalendrisse igakuine meeldetuletus, et korra lehel käia ja kõik uuendused ära teha.

2. Eemalda WordPressi pluginad, mis ei ole kasutusel.

WordPressi pluginate kasutamine on parim viis laiendada oma veebilehe funktsionaalsust. Aga liiga palju on pluginaid, mis mõjutavad kodulehe jõudlust ja turvalisust.

Vaata üle oma pluginate nimistu ning eemalda pluginad, mida Sa ei ole varem kasutanud või mida Sul enam vaja ei lähe. Vaata üle kõik aktiveeritud ja mitteaktiveeritud pluginad ning otsusta, kas see päriselt ka aitab kaasa eesmärgile, mis põhjusel Sa oma kodulehe tegid. Kui mõni neist on aktiveeritud, siis selle eemaldamiseks tuleb see kõigepealt deaktiveerida.

3. WordPressi kodulehest tuleks teha pidevalt varukoopiaid.

Varukoopia loomine on üks tähtsamaid tegevusi, mida oma kodulehel tegema regulaarselt teha tuleks. Jah, varukoopia tegemine ei tee kodulehte puhtamaks, kiiremaks ega turvalisemaks, kuid varukoopia võib osutada ühel hetkel väga vajalikuks. Kui kodulehel läheb midagi katki või funktsionaalsus saab kannatada, siis on Sul võimalik igal ajal võtta kasutada viimati loodud varukoopia ja taastada stabiilne versioon oma lehest.

Meie soovitame teha WordPressi varukoopiaid vähemalt ühe korra kuus. Tihedus oleneb paljuski ka kodulehe liigist. Blogidest võib teha varukoopiaid kord päevas ning korporatiivlehti võiks varundada näiteks üks kord nädalas. Varukoopiat on võimalik teha läbi veebimajutuse pakkuja või alla laadida kodulehe koopia kasutades FTP-d.

 

4. Turvalisus on see, mis loeb.

WordPressi veebilehe turvalisus on miski, millele paljud unustavad kahjuks tähelepanu pöörata. Tegelikult on see üks tähtsamaid asju veebilehe edus. Häkkerite rünnakud, andmepüük (phishing) ja muud ohud on võimalik minimeerida tänu end tõestanud turvalisuse pluginatega. Üheks heaks näiteks on iThemes Security plugin, mis võib kaitsta Sinu kodulehte kõigest mõne klikivajutusega.

Samuti on olemas käepärane teenus WordPressi kodulehtede jälgimiseks – Sucuri. See skäneerib Sinu kodulehte ja tuvastab pahavara ja viiruseid installeeritud pluginates, teemades ja muudes WordPressi uuendustes. Ja kui Sucuri mõne viiruse või pahavara leiab, eemaldab ta selle koheselt.

Ära unusta puhastada isikute privaatsusandmeid – GDPR eeskiri.

5. Hoia silm peal WordPressi andmebaasil

WordPressi andmebaas on koht, kus kõik kodulehe sisu on ladustatud. See sisaldab blogipostitusi, lehti, pilte, videosid, seadeid ja palju muud. Mida suuremaks veebileht läheb, seda rohkem “rämpsu” andmebaasi koguneb, mis võib väga suurt rolli mängida kodulehe jõudluses. Et parandada kodulehe kiirust, peab andmebaasi aeg-ajalt optimeerima. WordPressile on selle jaoks häid pluginaid, näiteks WP-Optimize, mis automaatselt puhastab andmebaasi ebavajalikest andmetest, eemaldab “rämpsu” ning teeb Su kodulehte kiiremaks. Pluginat saab seadistada ka niiviisi, et see eemaldaks rämpskommentaarid, ebavajalikud mustandid jms. SQL andmebaasi tabelite optimeerimine on samuti üks WP-Optimize’i kasulikke funktsioone.

6. Kontrollige kasutajakontosid

Kogutud statistika sõnul kasutavad ka paljud kogenud WordPressi administraatorid sõna “admin” oma sisse logimise kasutajanimena ning lihtsat sümbolite kombinatsiooni paroolina. See teeb lehe väga haavatavaks. Tuleb veel meeles pidada, et kodulehe turvalisus muutub väga hapraks kui sisse logimise andmeid mitmele kasutajale jagada. Igal kasutajal peaks ideaalis olema isiklik kasutaja ja parool – tee sellest reegel.

WordPress pakub vaikimisi kasutajanime ja parooli, aga need tuleks esimesel võimalusel vahetada. Kasuta pikka parooli erinevate sümbolite, numbrite ning suurte või väikeste tähtedega. Hea praktika on muuta ka lehe URL (üldjuhul /wp-admin, mida kasutad oma veebilehele sisse logimiseks, et kaitsta oma lehte pahatahtlikke rünnakute ja muude turvariskide eest.

7. Ära unusta WordPressi veebilehe kiirust

Mida kiiremini veebileht laeb, seda rohkem kasutajaid sa meelitad. Sinu lehe kvaliteediskoori mõjutab otseselt kodulehe kiirus. Aeglase lehe puhul otsingumootorid ignoreerivad lehte. Näiteks, Google lõpetab aeglase lehe puhul üldse selle indekseerimise. Kuidas saad sa oma kodulehe kiiruse teada?

Google’il endal on tööriist nimega PageSpeed Insights (siin), mis mõõdab kodulehe URL-i sisse kirjutades selle kiirust ning annab erinevaid nõuandeid kodulehe kiirendamiseks. Selle tööriista kasutamine ning mitmete selle tööriista poolt pakutavate nõuannete ellu viimiseks läheb vaid minuteid.

Kokkuvõte

Need on kõige elementaarsemad kodulehe haldamise-hooldamise nipid WordPressis. Selgus, jõudlus, värskendused. Kui Sa jälgid neid nõuandeid, siis Sinu leht toimib palju stabiilsemalt ja kiiremalt, isegi aastaid pärast selle loomist.

Pakume taskukohaseid WordPressi hoolduse teenuse pakette, alates kõigest 9 EUR/kuus. Palun Saada meile päring ja saa parima hinnaga pakkumine turul. Hind sõltub WordPressi lehe keerukusest ning igakuisele hooldusele kuluvatest tundidest. Kirjuta meile e-mailile ja vastame 72h jooksul: w3b@w3b.ee

admin
https://w3b.ee

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga