Our company
MARINE DIGITAL LTD.
Reg. 12952059, Kura tn 1a, 11218,
Tallinn, Estonia VAT: EE102274116
Work Inquiries
Interested in working with us?
w3b@w3b.ee
+372 56566181
Back

WordPress-i SEO: 7 tegurit, mis parandavad otsingumootorites veebilehe nähtavust

Kas soovid, et sinu WordPress kodulehe SEO oleks korras ja sinu veebisait paistaks välja Google’i otsingutulemuste esimestel lehekülgedel? Kas tahad pakkuda oma sihtrühmale otsingumootorite poolt leitavat ja püsivat veebisisu? Kui jah, siis järgi neid tähtsamaid SEO põhitõdesid ja vii oma veebisait edu rajale!

WordPress SEO Võtmetegurid:

1. **Kasutajasõbraliku URL-i seadistamine**

2. **Ainulaadse ja kvaliteetse sisu loomine**

3. **Meta-andmete optimeerimine**

4. **Skeemi märgistuse ehk struktureeritud andmete kasutamine**

5. **Sisukategooriate ja -siltide kasutamine**

6. **Veebisaidi kiiruse optimeerimine**

7. **Sotsiaalmeedia integratsioon**

 

## 1. Kasutajasõbraliku URL-i seadistamie

See on üks olulisemaid SEO põhitõdesid. URL-ide optimeerimisel tuleks kasutada otsingusõnu ja vältida pikki, arusaamatuid URLe. Näiteks on “https://sinu-veebisait.ee/toode/uhepoolne-voodipesu” parem kui “https://sinu-veebisait.ee/index.php?pid=872”. URL-i struktuuri saab muuta WordPress püsiviidete seadistustes: https://sinu-veebisait.ee/wp-admin/options-permalink.php

NB! Kui püsiviited on muudetud, vaja uuendada kodulehe sisukaarti ja suunata vanad lingid uutele 301 redirect abil. (Kasuta selleks redirect-pluginat, näiteks “Redirection (link)”).

## 2. Ainulaadse ja kvaliteetse sisu loomine

Veebihaldjad peavad oma veenduma, et veebisisu oleks kordumatu ja kasulik lugejale. Selline sisu meelitab ligi nii inimesi kui ka otsinguroboteid. Unikaalne, asjakohane ja kaasahaarav sisu aitab veebisaidil otsingutulemuste järjestuses tõusta ja seeläbi saavutada rohkem nähtavust ja külastusi. Tänapäeval saab sisu kiiresti luua AI abil, kuid veendu, et selle kvaliteet on heal tasemel. Kindalsti loe üle ja lisa oma teadmised sisse.

## 3. Metaandmete optimeerimine

Metakirjeldused ja tiitlid annavad otsingumootori kasutajatele ja otsingumootoritele endile aimu sinu veebisisu teemast. Kaasa siinkohal võtmesõnu ja tee kirjeldused ahvatlevaks, et veenda külastajaid oma veebisaidi lingile klikkima. Ideaalis peaksid meta-kirjeldused ja meta-tiitlid sisaldama kodulehe võtmesõnu (inimeste poolt otsingumootorites kasutatavad otsingusõnad või -fraasid).

## 4. Skeemi märgistuse (struktureeritud andmete) lisamine

Skeem (Schema) aitab otsingumootoritel mõista veebisisu struktuuri ja tähendust. See toob esile teie sisu otsingu rikkalikus vaates, suurendades usaldusväärsust ja klõpsumäärasid.

## 5. Sisukategooriate ja -siltide kasutamine

Kategoriseerige oma veebisisu kategooriate ja siltide abil. See aitavab otsingurobotitel sisu liigitada ja seda lihtsasti leida. See suurendab sisu arusaadavust ja kasutatavust.

## 6. Veebisaidi kiiruse optimeerimine

Kiire veebisait on kasulik nii otsingumootoritele kui ka kasutajatele. Optimeerige pilte, vältige liigseid pistikkoode ja kasutage vahemällu panemist, et saavutada võimalikult kiire laadimisaeg.
See on esimene mida meie teeme meie klintide veebilehtedele kui võtame kodulehe SEO töödeks või veebilehe hoolduseks.

## 7. Sotsiaalmeedia integratsioon

Sotsiaalmeedia turundus on oluline osa igast tõhusast SEO strateegiast. Integreeri sotsiaalmeedia oma veebisaidiga, et jagada sisu ja suurendada klikimäära. Suhtlus ja viited sotsiaalmeediast annavad otsingumootoritele märku teie veebisaidi olulisusest. Loe seda ülevaadet parimatest sotsiaalmeedia pluginatest, et leida sobivaim.

## KKK

**K: Miks on SEO minu WordPress’i veebisaidile tähtis?**

V: SEO aitab parandada veebilehe leitavust, tõsta veebiliiklust, suurendada kasutajate hõivatust ja potentsiaalselt ka sissetulekut sinu ärile.

**K: Millised on peamised asjad, millele mul tuleks SEO puhul keskenduda?**

V: Peamised asjad on otsingusõbralikud URL-id, meta-andmete ja sisu optimeerimine, skeemi integreerimine ning veebisaidi kiirendamine.

**K: Kas WordPress ise pakub mõnda SEO tööriista või lisamoodulit?**

V: Jah, WordPress’il on laiendus nimega Yoast SEO, mis pakub palju integreeritud SEO tööriistu ja nõuandeid veebisisu optimeerimiseks. Lisaks saame nimetada AIO SEO ning RankMAth mis teevad sisuliselt sama ehk maitse asi.

Samas ükski plugin ei suuda asendada SEO spetsialisti, kes teab, mis on oluline ja millele keskenduda vastavalt konkurentsile, turule ning äriliste eesmärkidele.

**K: Kui tihti peaks ma oma veebisaidi SEO-d optimeerima?**

V: SEO on pidev protsess. Peaksite oma veebisaidi optimeerimist regulaarselt üle vaatama ja värskendama näiteks iga kord, kui avaldatakse uut sisu või tehakse veebisaidile uuendusi. Meie pakume SEO teenust oma klintidele igakuiselt ja kliendi eelarve piirides, mis aitab iga kuu samm sammult ületada konkurente.

admin
https://w3b.ee
What’s up, I’m Pavlo Lukash. I’m a web developer, growth hacker and entrepreneur living in Tallinn, Estonia. I am a fan of entrepreneurship, web development, and technology. I’m also interested in travelling and sailing. Since 2006 I was building websites and created online presence for abt. 2500 companies worldwide. I am running my own Digital Marketing and Web Development company serving EU, USA and Estonia with HQ in Tallinn. How may I help you? -> Consultancy for your company with aim to grow your presence online -> Build a website or e-commerce 2x times better than your competitors have -> Automate digital sales and build sales funnels to grow engagement with your good company -> Fix your current digital issues and SEO